Üye Girişi Üye Ol
Kategoriler

Beythome'da %40'a Varan İndirimler Sizi Bekliyor!

İade İptal Değişim Koşulları

Sitemizden almış olduğunuz ürünleri aşağıdaki belirtilen kriterler çerçevesinde ürün teslim tarihinden itibaren, 7 gün içerisinde değişim ve iade etme hakkı bulunmaktadır.
Ürünlerde imalata dayalı kusur bulunması durumunda
Verdiğiniz ölçüden farklı bir ölçü yapılması durumunda
Sipariş vermiş olduğunuz üründen farklı bir ürün gelmesi durumunda
Kargodan kaynaklanan her hangi bir hasar bulunması durumunda (Hasar testip tutanağı düzenlenmeli)

Yukarıdaki kriterlerin en az birine sahip olmanız durumunda sitemizde bulunan destek bölümünden iade ve değişim talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Onaylanan taleplerin geri ödemeleri 1-7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.


Not : Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen ve üzerinden değişiklik yada ilaveler yapılarak KİŞİYE ÖZEL hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz

İADE İŞLEMİNİ BAŞLATMA

Elinize geçen ürün beklediğinizden farklı çıkarsa ürüne onay vermez ve iade işlemlerini başlatırsınız. İade kargo ücreti ödemeden, ürünü en geç 3 gün içinde tedarikçinın adresine kargolarsınız. Tedarikçi iade ürünü sorunsuz teslim aldığını bize bildirdiğinde paranız ilk iş günü eksiksiz kartınıza iade edilir.

İADE İŞLEMLERİNDE KARGO ÜCRETİ

Cayma hakkı kapsamında, ürün iadelerinde iade kargo ücreti firmamıza aittir. Ancak alıcı, ürün adresine kargolandıktan sonra, ürünü teslim almadan satıştan vazgeçerse, doğacak kargo ücreti alıcıya aittir.

İADE KOŞULLARI / CAYMA HAKKI

Cayma Hakkının koşulları

4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır.

Cayma hakkının kullanılması Beythome’a özel bir durum değildir, yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir. Sadece kişiye özel üretimlerde, özel ölçülü siparişlerde iade hakkı bulunmaz, bu tip siparişlerde sadece anlatıldığından farklı bir ürün gönderilirse iade edebilirsiniz.

İade haklarınız

  • Tanıtımından farklı ürün gönderildiğinde iade hakkınız bulunmaktadır.
  • Verdiğiniz ölçülerden farklı bir ölçüde ürün gönderildiğinde iade hakkınız bulunmaktadır.
  • Sitede incelediğiniz ürün renklerinde bir iki tondan daha fazla ton farkı olması durumunda iade hakkınız bulunmaktadır.
  • Kargodan kaynaklanan kırılmalar, ezilmeler ve deformasyonlar da ürün yenisi ile değiştirilir.

Sitede satılan ürünler sıfır üründür, size kullanılmış ikinci el ürün gelirse bu durumda iade hakkınız bulunmaktadır.

İade kabul edilmeyen durumlar

  • Özel ölçü ile verilen siparişler kişiye özel üretildiğinden iade alınmaz.
  • Telefon, tablet, bilgisayar vb. cihazlarınızda olabilecek arıza sebebi ile renklerde yanılmanız, şayet genel cihazlarda (doğru çalışan) 1-2 tondan daha fazla renk farkı varsa bu durumda iade hakkınız bulunmaktadır, bu sebeple farklı bir cihazdan da almak istediğiniz renk tonunu incelemenizde fayda görüyoruz, bazı mobil cihazlarda belli saatten sonra (akşamları) gece modu özelliği bulunmaktadır, bu özellik gözleri yormaması ve sizin uykunuzu kaçırmamak adına ekran renklerinde beyaz ayarını sarıya çekiyor, bu durumda incelediğiniz ürün renkleri gerçeği yansıtmayacaktır, bu konudaki sorumluluk tarafınıza aittir.
  • Sizden kaynaklanan ölçü hatalarında iade alınmaz, tadilat ile düzelebilecek ölçü hatalarında gerekli desteği tedarikçi vermek zorundadır.